Antakya Uluslararası Film Festivali

Antakya Uluslararası Film Festivali

Antakya Film Festivali, ülkemizde filmi, sektörün her alanında görev yapan sinema profesyonelini konuk eden bir sinema festivali haline gelmiştir. Festival her yıl yaklaşık 50 bin izleyiciye ulaşmaktadır.

Antakya’nın tarihini ve mitolojik Defne hikâyesinden esinlenerek ‘’Antakya Altındefne Film Festivali’’ ilk kez 20 – 26 Kasım 2013 tarihleri arasında, Mehmet Oflazoğlu öncülüğünde, Fotofilm Sanat Merkezi ve Antakya Kültür Dergisi tarafından düzenlendi.

2015 yılında kurulan Ansam Kültür Derneği, Fotofilm Sanat Merkezinin deneyimli ekibiyle birlikte festivali üstlenerek başarılı bir şekilde düzenlemeye devam ediyor.  

Antakya Film Festivali, Yerel Belediyelerin ve Sinema Genel müdürlüğünün katkılarını alarak her geçen yıl zenginleşen içeriğiyle yolculuğunu sürdürüyor

 

Antakya Uluslararası Film Festivali

Uygarlıkların kesişme noktası ve Medeniyetler şehri olduğu bilinen Antakya, kültürel ve tarihi güzellikleri ile ruhuna uygun bir seçkiyle Kış sezonun ilk günlerini renklendiriyor.

Yaşam boyu başarı, onur ve emek ödülleriyle sinema camiasının değerli isimlerine saygı duruşunda bulunuyor.

5/5

En İyi Kısa Film

40 dakikadan kısa kurmaca Kısa film

5/5

En İyi Deneysel film

30 dakikadan kısa Deneysel film

5/5

En iyi Animasyon Film

30 dakikadan az her tür animasyon filmi

Antakya Film Festivali

Antakya Film Festivali

Antakya Film Festivali

Antakya Uluslararası Film Festivali​

Son basvuru tarihi 1 Eylül 2020 Basvuru için geç kalmayın

logo
logo
logo

Festivalde dünya ve Türk sinemasının değerli örnekleri, Berlin, Cannes, Venedik, Karlovy Vary, Toronto, Rotterdam gibi saygın festivallerde gösterilen filmler seyirciyle buluşuyor.

Gelenekselleşen bölümler arasında: ‘Uluslararası film yarışması’, ‘Ulusal Uzun Metraj film Yarışması’, ‘Kısa Film Yarışması’, ‘Belgesel Film Yarışması, ‘Davetli ülke Sineması’, ‘Ustaların Gözünden’, ‘Ustamızı Anma Günü’ ve ‘Açık Hava Sineması’ yer alıyor.

Film gösterimlerinin yanı sıra sinema kursları, atölyeler, sergiler ve panellerle kültür-sanat hayatını hareketlendiriyor.

Antakya Uluslararası Film Festivali​